Hakkımızda

Hakkımızda

Selçuk Otel Konya'nın tarihi kimliği olan Alaaddin tepesi ile Başta Mevlana Müzesi, İplikci Camii, Şerafettin Camii, Selimiye Camii, Sanayi Mektebi gibi tarihi eserlerin devam ettiği Mevlana caddesini birbirine bağlayan kimliğinin yanı sıra Şems-i Tebrizi ile Mevlana hazretlerinin Konya da buluştukları nokta üzerindede olması sebebiyle Otelimiz Mevlevilik açısından önem taşımaktadır.
Büyüyen ekonomisi sebebiyle gerek fuarlar, gerekse ihracatı düşünen yerel firmaların tercih ettikleri Konya, sanayideki atılım noktası olması dolayısıyla Otelimiz ayrıca ticari amaçlı seyehatlare de ev sahipliği yapmaktadır. Catering servis hizmeti ile değişik aktiviteler düzenlenmesi sebebiyle otel dışında ve içerisindeki organizasyonlara hitap etmektedir.
Otelimiz lobisinde yorgunluğunuzu atmak için yıllara dayanan geçmişinde süregelen kendisine özgü olan SELÇUK ÇAYINI yudumlamadan otelimizden ayrılmanızı istemeyiz.

Anlayışımız

Selçuk Otel mükemmeliyeti hedef alan hizmet anlayışıyla, şehir otelciliğinde konforun her türünü siz değerli misafirlerimize kusursuz bir konaklama deneyimi yaşatma iddiasında.
Selcuk Otelcilik Konaklamalarınızda kendinizi evinizde hissedeceğiniz konforu doyasıya yaşayacaksınız Hızla akan zamanı durduran bir dünyada rahatlamanın ve gevşemenin derinliğini Türk hamamı, sauna, fitness center ımızda bulacaksınız.
Selçuk ailesi olarak, tüm mutlu anlarınızı mükkemele ulaştırmak ve sizinle paylaşabilmek adına düğün nişan kına toplantı ve seminerlerinizi organize edebileceğiniz çok amaçlı salonlarımızda sizlere hizmet etmekten onur duyarız.

Misyonumuz

- Business ve Aile Otelcilik concept’inde misafirlerimizin beklentilerine yönelik yeni ve kaliteli hizmetler sunmak. ..
- Business ve Aile Otelcilik anlayışıyla kalite ve prensiplerinden ödün vermeyen otelcilik hizmetlerine imza atmak,..
- Yerli ve Yabancı işbirliği yaptığımız firma, acente ve şirketler ile Türkiye otelcilik pazarına uzun soluklu ve marka imajı yerleşmiş, ilklere imza atan, yeni şehir otelciliğinde Business ve Aile conceptini kazandırmak..

Vizyonumuz

- Yeniliklere, gelişmelere ve değişimlere açık.
- İlklere imza atan.
- Mutlak kalite anlayışıyla uzun soluklu müşteri memnuniyetini esas alan.
- Esnek, girişimci ve yenilikçi

Hedefler

- Gelişmekte olan Türkiye otelcilik sektöründe öncü ve yenilikçi olmak,
- Uluslararası markalı işbirlikçilerimiz ile büyüyerek, Şehir Otelciliğinde Business ve Aile concepti ile otelcilik sektöründe lider konumuna ulaşmak.
- Yüzde yüz misafir memnuniyeti ve yüzde yüz personel memnuniyetini benimsemek

MEVLANA

1970 yılı itibari ile hizmet veren Konya nın ilk otellerinden Selçuk Otel Mevlana ,şehir merkezinde Alâeddin Keykubad Camisi'ne yalnızca 200 metre uzaklıktadır. Otelimiz de 4 junior sute, 4 Aile odası, 75 Clasic Standart ve toplamda 83 revize edilmiş odası ile , sauna, Türk hamamı ve fitness merkezi bulunmaktadır. Çok amaçlı toplantı salonları ve sinema salonu teras şehir manzaralı retaurantı, Lobby cafesi ve internet cafesi ile hizmet etmektedir.
Otel odalarımızın tamamı halı kaplı zemine sahip odalarında LED TV Kapalı uydu sistemi , minibar ve özel duşakabin banyo mevcuttur. Odalarda ve otelimizin tüm genel alanlarında ücretsiz Wi-Fi erişimi sağlanmaktadır.Otelde her gün açık büfe kahvaltı servisi yapılmaktadır
Selçuk Otel Mevlana , Karatay Müzesi'ne 350 metre ve İnce Minare Müzesi'ne 650 metre havalimanına 15 km, tren garına 5 km uzaklıktadır. Otelin bünyesinde ücretsiz kapalı özel otopark mevcuttur.

ŞEMŞ-İ TEBRİZİ

2013 yılı itibari ile hizmete açılan Konya'daki Selçuk Hotel Şems-i Tebrizi,şehir merkezinde Alâeddin Keykubad Camisi'ne yalnızca 200 metre uzaklıktadır. Otelimiz de 1 Kral Dairesi, 2 junior sute, 2 Aile odası, 1 Engelli odası ve toplamda 88 modern odası ile , sauna, Türk hamamı ve fitness merkezi bulunmaktadır. Çok amaçlı toplantı salonları ve sinema salonu teras şehir manzaralı retaurantı, Lobby cafesi ve internet cafesi ile hizmet etmektedir.
Otel odalarımızın tamamı halı kaplı zemine sahip odalarında LCD TV Kapalı uydu sistemi , minibar ve özel duşakabin banyo mevcuttur. Odalarda ve otelimizin tüm genel alanlarında ücretsiz Wi-Fi erişimi sağlanmaktadır.
Otelde her gün açık büfe kahvaltı servisi yapılmaktadır. Ayrıca tesis bünyesinde türk ve dünya mutfak menüsü ile hizmet veren Ala Carte Restorantı ve ayrıca Odalarda ücretsiz çay – kahve ve ikramlık su setuplarımız bulunmaktadır. Selçuk Hotel Şems-i Tebrizi, Karatay Müzesi'ne 350 metre ve İnce Minare Müzesi'ne 650 metre havalimanına 15 km, tren garına 5 km uzaklıktadır. Otelin bünyesinde ücretsiz kapalı özel otopark mevcuttur.